W sieci można odszukać bez najmniejszego problemu parę jeżeli nie kilkanaście porównywarek finansowych. W praktyce nie ma lepszego wybierania oferty dla nas. Podajemy kwotę, czas kredytowania i porównywarka kredytowa prezentuje nam setki kredytów. Na domiar tego, możemy sobie dany kredyt zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się proste ale…

Często przy składaniu wniosku dowiadujemy się, że nie osiągniemy kredytu ponieważ nie spełniamy warunków kredytodawcy.

Niestety porównywarka kredytów jedynie porównuje oferty, podpowiada jaki kredyt jest najtańszy, ujawnia zakamuflowane szczegóły oferty kredytowej, jakich w reklamie danego banku nie można wypatrzyć, niemniej jednak porównywarka kredytowa nie wytycza, iż w danym banku kredyt naturalnie uzyskamy.

Każdy bank ma swoją własną politykę, w jednym nasza zdolność finansowa będzie właściwa do uzyskania kredytu, w innym natomiast nie.

Jak składać wniosek o kredyt aby obniżyć ewentualność odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, z reguły w większych porównywarkach kredytowych jest możliwość skorzystania z pomocy doradcy kredytowego w pełni za darmo.
Porównania kredytowe są bardzo praktyczne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, powinno się jednak pamiętać, że to bank rozstrzyga czy udostępni danej osobie kredytu.